Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
У Х В А Л А
9 вересня 2013 року м. Київ
Колегія суддів судової палати у цивільних справах
Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних
і кримінальних справ у складі:
головуючого Гвоздика П.О., суддів: Горелкіної Н.А., Завгородньої І.М., Іваненко Ю.Г., Ситнік О.М.,розглянувши заяву ОСОБА_6 про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 29 травня 2013 року у справі за позовом ОСОБА_6 до ОСОБА_8 про стягнення грошових коштів,
в с т а н о в и л а :
ОСОБА_6 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_8 про стягнення грошових коштів.
В обгрунтування позову посилалась на те, що 27 січня 2004 року між її чоловіком ОСОБА_9, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_8 укладено договір про спільну діяльність.
27 грудня 2004 року між сторонами укладено нову угоду про спільну діяльність.
Позивач зазначала, що загальна сума її внеску становила 21 200 доларів США, при цьому доходів від спільної діяльності вона не отримувала, а з її дозволу отримував відповідач, який в добровільному порядку належні їй кошти не повертає, у зв'язку з чим просила суд стягнути з відповідача на свою користь 579 235 гривень.
Рішенням Київського районного суду м. Одеси від 5 червня 2009 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Одеської області від 5 грудня 2012 року, позов задоволено.
Стягнуто з ОСОБА_8 на користь ОСОБА_6 579 235 гривень.
Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 29 травня 2013 року касаційну скаргу задоволено частково, рішенням Київського районного суду м. Одеси від 5 червня 2009 року та ухвалу апеляційного суду Одеської області від 5 грудня 2012 року скасовано, справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.
28 серпня 2013 року здана на пошту і 29 серпня 2013 року надійшла до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ заява ОСОБА_6 про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 29 травня 2013 року.
У допуску до провадження у Верховному Суді України про перегляд вказаного судового рішення слід відмовити з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 354 ЦПК України сторони та інші особи, які брали участь у справі, мають право подати заяву про перегляд судових рішень у цивільних справах після їх перегляду в касаційному порядку.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 355 ЦПК України заява про перегляд судових рішень у цивільних справах може бути подана виключно з підстав неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.
При цьому постановлення касаційною інстанцією ухвали про скасування рішень судів нижчих інстанцій із передачею справи на новий розгляд не означає остаточного вирішення спору у справі та не свідчить про те, що відбулося неоднакове застосування норм матеріального права під час вирішення спору по суті, тому відповідні ухвали не можуть бути предметом перегляду в порядку, передбаченому главою 3 розділу V ЦПК України (1618-15) , і на них не може здійснюватися посилання на підтвердження підстави, встановленої п. 1 ч. 1 ст. 355 ЦПК України.
У зв'язку з тим, що ухвалою колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 29 травня 2013 року скасовані постановлені судові рішення з направленням справи на новий розгляд до суду першої інстанції, а тому відповідна ухвала не може бути предметом перегляду у зв'язку з чим у допуску справи до провадження Верховного Суду України слід відмовити.
Ураховуючи наведене та керуючись ст.ст. 72, 73, 354- 356, 360 ЦПК України, колегія суддів,
у х в а л и л а :
У допуску до провадження Верховного Суду України справи за позовом ОСОБА_6 до ОСОБА_8 про стягнення грошових коштів за заявою ОСОБА_6 про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 29 травня 2013 року відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий П.О. Гвоздик Судді: Н.А. Горелкіна І.М. Завгородня Ю.Г. Іваненко О.М. Ситнік