УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 758 від 10.07.2002
м. Київ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 серпня 2002 р.
за N 626/6914
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики N 496 (z0597-12) від 23.04.2012 )

Про внесення змін до Порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам, затвердженого постановою НКРЕ від 10.03.99 N 309

Згідно з повноваженнями, наданими Законом України "Про електроенергетику" (575/97-ВР) , Указом Президента України від 21.04.98 N 335 (335/98) "Питання Національної комісії регулювання електроенергетики України", постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року N 1548 (1548-96-п) "Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)", Національна комісія регулювання електроенергетики України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Унести зміни до Порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам, затвердженого постановою НКРЕ від 10.03.99 N 309 (z0152-99) "Про тарифи на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.03.99 за N 152/3445 (із змінами і доповненнями), виклавши його в новій редакції, що додається.
2. Управлінню цінової політики в електроенергетиці подати цю постанову на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
3. Установити, що ця постанова набуває чинності з 1 вересня 2002 року.
Голова Комісії
Ю.Продан

ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова НКРЕ
10.03.99 N 309
( z0151-99 )
(у редакції постанови НКРЕ
від 10.07.2002 N 758)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 серпня 2002 р.
за N 626/6914

ПОРЯДОК

застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам

1. Населення

1.1. Відпуск електроенергії населенню проводиться за тарифом 13,0 коп. за 1 кВт x год.
1.2. За вказаним тарифом оплачується електроенергія, яка споживається населенням для різних побутових потреб у житлових будинках, квартирах, гуртожитках; для потреб особистих підсобних господарств, присадибних і садових ділянок, дач; освітлення гаражів та боксів для особистих автомобілів, човнів; освітлення майстерень художників, скульпторів.
1.3. Відпуск електроенергії населенню, яке проживає в сільській місцевості, проводиться за тарифом 12,0 коп. за 1 кВт x год.
1.4. Відпуск електроенергії населенню, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу та гуртожитках), обладнаних в установленому порядку кухонними електроплитами, електроопалювальними установками (у тому числі у сільській місцевості), проводиться за тарифом 10,0 коп. за 1 кВт x год.
На житлові будинки, які обладнані кухонними електроплитами, електроопалювальними установками з порушенням установленого порядку, тариф у розмірі 10,0 коп. за 1 кВт x год не поширюється.
1.5. Відпуск електроенергії населенню, яке проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, проводиться за тарифом у розмірі 70 відсотків від рівня діючого тарифу для відповідної групи населення.
Зазначений тариф застосовується тільки за місцем постійного проживання.
1.6. Відпуск електроенергії працівникам агропромислового комплексу, які проживають в селищах міського типу, працівникам селянських (фермерських) господарств, радгоспів (держгоспів), колективних та інших сільськогосподарських підприємств, які проживають у містах обласного і районного підпорядкування, а також пенсіонерам, які перед виходом на пенсію працювали в галузі сільськогосподарського виробництва та соціальній сфері села не менше 15 років і мають особовий рахунок на використання житла, проводиться за тарифом 12,0 коп. за 1 кВт x год (крім будинків, обладнаних кухонними електроплитами, електроопалювальними установками) і за тарифом 10,0 коп. за 1 кВт x год - у будинках, обладнаних кухонними електроплитами, електроопалювальними установками.
1.7. Пільги в оплаті електроенергії, передбачені чинним законодавством для різних категорій громадян, надаються тільки за місцем постійного проживання.
Якщо абонент має право на декілька пільг одночасно, йому надається тільки одна з пільг за його вибором.
1.8. За наявності окремого обліку споживання електроенергії за періодами часу розрахунки з населенням проводяться:
1.8.1. За двозонними тарифами, диференційованими за періодами часу:
- 0,7 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години);
- повний тариф в інші години доби.
1.8.2. За тризонними тарифами, диференційованими за періодами часу:
- 1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з 8-ї години до 11-ї години і з 20-ї години до 22-ї години);
- повний тариф у напівпіковий період (з 7-ї години до 8-ї години, з 11-ї години до 20-ї години, з 22-ї години до 23-ї години);
- 0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години).

2. Населені пункти

2.1. Для цілей цього Порядку до населених пунктів відносяться споживачі, які розраховуються з енергопостачальною організацією за загальним розрахунковим лічильником за електроенергію, яка споживається населенням для різних побутових потреб у житлових будинках, квартирах, гуртожитках, для потреб особистих підсобних господарств, присадибних і садових ділянок, дач, освітлення гаражів та боксів для особистих автомобілів, човнів, освітлення майстерень художників, скульпторів, а також установи виконання покарань і лікувально-трудові профілакторії, слідчі ізолятори.
2.2. Відпуск електроенергії населеним пунктам проводиться за тарифом 12,6 коп. за 1 кВт x год.
2.3. Відпуск електроенергії населеним пунктам (крім дачних, дачно-будівельних кооперативів і садових товариств, гаражно-будівельних кооперативів), розташованим у сільській місцевості, проводиться за тарифом 11,6 коп. за 1 кВт x год.
2.4. Відпуск електроенергії населеним пунктам (крім дачних, дачно-будівельних кооперативів і садових товариств, гаражно-будівельних кооперативів), які обладнані в установленому порядку кухонними електроплитами, електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості), проводиться за тарифом 9,6 коп. за 1 кВт x год.
2.5. Відпуск електроенергії населеним пунктам, які розраховуються з енергопостачальною організацією за загальним розрахунковим лічильником за електроенергію, яка споживається населенням, що проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, проводиться за тарифом у розмірі 70 відсотків від рівня діючого тарифу для відповідної групи населених пунктів.
Зазначений тариф застосовується до населених пунктів, які розраховуються за електроенергію, яка споживається населенням за місцем постійного проживання.
2.6. За наявності окремого обліку споживання електроенергії за періодами часу розрахунки з населеними пунктами проводяться:
2.6.1. За двозонними тарифами, диференційованими за періодами часу:
- 0,7 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години);
- повний тариф в інші години доби.
2.6.2. За тризонними тарифами, диференційованими за періодами часу:
- 1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з 8-ї години до 11-ї години і з 20-ї години до 22-ї години);
- повний тариф у напівпіковий період (з 7-ї години до 8-ї години, з 11-ї години до 20-ї години, з 22-ї години до 23-ї години);
- 0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години).
3. Тарифи на електричну енергію, що відпускається населенню і населеним пунктам, установлені без урахування податку на додану вартість, який сплачується понад затверджені тарифи відповідно до Закону України від 03.12.99 N 1274-XIV (1274-14) "Про внесення змін до Закону України "Про податок на додану вартість".
Примітка.
Електрична енергія, яка витрачається населеними пунктами (крім дачних, дачно-будівельних кооперативів і садових товариств) на технічні цілі (роботу ліфтів, насосів та інше) та освітлення дворів, східців і номерних знаків, оплачується за тарифом 13,0 коп. за 1 кВт x год.
Електрична енергія, яка витрачається населеними пунктами, розташованими в сільській місцевості (крім дачних, дачно-будівельних кооперативів і садових товариств, гаражно-будівельних кооперативів), на технічні цілі (роботу ліфтів, насосів та інше) та освітлення дворів, східців і номерних знаків, оплачується за тарифом 12,0 коп. за 1 кВт x год.
Начальник управління цінової
політики в електроенергетиці
Р.Лагодюк