КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ П О С Т А Н О В А від 26 листопада 2003 р. N 1829 Київ Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є: Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються. Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ Інд. 22 ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2003 р. N 1829 ЗМІНИ, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України 1. У Положенні про Державну інспекцію з контролю за використанням і охороною земель, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2002 р. N 1958 ( 1958-2002-п ) "Про утворення Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель" (Офіційний вісник України, 2002 р., N 52, ст. 2378): 1) у пункті 4: а) у підпункті 1: абзаци сьомий, дев'ятий, десятий та одинадцятий викласти у такій редакції: "розміщенням, проектуванням, будівництвом та введенням у дію об'єктів, які негативно впливають або можуть вплинути на стан земель"; "дотриманням строків своєчасного повернення тимчасово зайнятих земельних ділянок та обов'язкового виконання заходів щодо приведення їх у стан, придатний для використання за призначенням; виконанням умов зняття, збереження і використання родючого шару ґрунту під час проведення гірничодобувних, геологорозвідувальних, будівельних та інших робіт, пов'язаних з порушенням ґрунтового покриву, своєчасного проведення рекультивації порушених земель в обсягах, передбачених проектом рекультивації земель; дотриманням правил, установленого режиму експлуатації протиерозійних, гідротехнічних споруд, збереженням захисних насаджень і межових знаків"; доповнити підпункт абзацом такого змісту: "дотриманням строків розгляду заяв чи клопотань щодо набуття і реалізації прав на землю"; б) підпункт 2 після слів "земельного законодавства" доповнити словами "в тому числі щодо повернення самовільно зайнятих земельних ділянок їх власникам або користувачам"; в) підпункти 3 і 7 викласти у такій редакції: "3) видає спеціальні дозволи на зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок відповідно до проектів, затверджених в установленому законом порядку"; "7) вносить в установленому порядку до органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування клопотання щодо: приведення у відповідність із законодавством прийнятих ними рішень з питань регулювання земельних відносин, використання та охорони земель; обмеження або зупинення освоєння земельних ділянок у разі розробки корисних копалин, у тому числі торфу, проведення геологорозвідувальних, пошукових та інших робіт з порушенням вимог земельного законодавства; припинення будівництва та експлуатації об'єктів у разі порушення вимог земельного законодавства до повного усунення виявлених порушень і ліквідації їх наслідків; припинення права користування земельною ділянкою відповідно до закону"; г) підпункт 14 викласти у такій редакції: "14) подає до Держкомзему, його територіальних органів, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування пропозиції щодо фінансування заходів з охорони земель; за дорученням Держкомзему виступає замовником під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за кошти державного бюджету; виконує інші функції відповідно до закону"; 2) пункт 5 викласти у такій редакції: "5. Держземінспекція та державні інспектори з контролю за використанням і охороною земель в межах своїх повноважень мають право: складати акти перевірок, протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог земельного законодавства та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності; давати обов'язкові для виконання вказівки (приписи) з питань використання та охорони земель і дотримання вимог земельного законодавства; безперешкодно обстежувати в установленому законодавством порядку земельні ділянки, що перебувають у власності та користуванні юридичних і фізичних осіб, перевіряти документи щодо використання та охорони земель і дотримання вимог земельного законодавства; у разі неможливості встановлення особи правопорушника земельного законодавства на місці вчинення правопорушення доставляти його до органів внутрішніх справ чи місцевих органів виконавчої влади для складання протоколу про адміністративне правопорушення; викликати громадян, у тому числі посадових осіб, для отримання від них усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з порушенням земельного законодавства; передавати до органів прокуратури, органів дізнання та досудового слідства акти перевірок та інші матеріали про діяння, в яких вбачаються ознаки злочину; проводити у випадках, встановлених законом, фотографування, звукозапис, кіно- і відеозйомку як допоміжний засіб для запобігання порушенням земельного законодавства; звертатися до органів прокуратури з клопотанням про подання позову до суду щодо відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також повернення самовільно чи тимчасово зайнятих земельних ділянок, строк користування якими закінчився; залучати спеціалістів органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до її компетенції; отримувати в установленому законодавством порядку від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності і господарювання документи, матеріали та іншу інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань; скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до її компетенції. Держземінспекція та державні інспектори з контролю за використанням і охороною земель мають інші права, передбачені Законом України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" ( 963-15 ) та іншими законами"; 3) останній абзац пункту 9 замінити абзацами такого змісту: "Заступники начальника, а також керівники структурних підрозділів Держземінспекції, на яких покладено здійснення державного контролю за використанням та охороною земель, є одночасно старшими державними інспекторами з контролю за використанням та охороною земель. Головні та провідні спеціалісти, які безпосередньо здійснюють державний контроль за використанням та охороною земель, є одночасно державними інспекторами з контролю за використанням та охороною земель". 2. У затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 р. N 200 ( 200-2003-п ) типових положеннях про територіальні органи земельних ресурсів (Офіційний вісник України, 2003 р., N 9, ст. 371, N 25, ст. 1199): 1) в абзацах другому і четвертому пункту 9 Типового положення про обласне головне управління земельних ресурсів слова "з використання і охорони" замінити словами "з контролю за використанням та охороною"; 2) в абзацах другому і четвертому пункту 9 Типового положення про Київське та Севастопольське міське головне управління земельних ресурсів слова "з використання і охорони" замінити словами "з контролю за використанням та охороною"; 3) у пункті 9 Типового положення про міське (міст обласного та районного значення) управління (відділ) земельних ресурсів: в абзаці третьому слова "головним державним інспектором з використання і охорони" замінити словами "старшим державним інспектором з контролю за використанням та охороною"; в абзац п'ятому слова "заступниками головного державного інспектора з використання і охорони" замінити словами "державними інспекторами з контролю за використанням та охороною"; 4) у пункті 9 Типового положення про районний відділ земельних ресурсів: в абзаці другому слова "головним державним інспектором з використання і охорони" замінити словами "старшим державним інспектором з контролю за використанням та охороною"; в абзаці четвертому слова "заступниками головного державного інспектора з використання і охорони" замінити словами "державними інспекторами з контролю за використанням та охороною".