Страховий стаж для інвалідів


Підприємство сплачує за найманих працівників — інвалідів страхові внески у розмірі 4% фонду оплати праиі. Як у разі переоформлення з пенсії по інвалідності на пенсію за віком таким працівникам враховуватиметься страховий стаж?


Частиною першою ст. 24 Закону № 1058-IV визначено, що страховий стаж — це період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

До страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності або у зв'язку з втратою годувальника, крім наявного страхового стажу зараховується також на загальних підставах відповідно період з дня встановлення інвалідності до досягнення застрахованою особою пенсійного віку, встановленого ст. 26 вищезазначеного Закону, а саме: для чоловіків — 60 років, для жінок — 55 років.

Для осіб, які мали та/або мають статус інвалідів і працювали (працюють) на підприємствах, в установах та організаціях, розмір мінімального страхового внеску за відповідний період становить 6% мінімального розміру заробітної плати, установленої законом на той час, за який здійснюється розрахунок сум страхових внесків.

Отже, якщо за працюючих інвалідів сплачено не менше 6% мінімального розміру заробітної плати за відповідний період, то цей період зараховуватиметься їм до страхового стажу при обчисленні (призначенні) пенсії за віком на загальних підставах.

КОНСУЛЬТУЮТЬ ФАХІВЦІ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

Відповіді підготовлено за сприяння Людмили ПОЛЬОВИЙ- начальника відділу по роботі з платниками обов'язкових платежів до Пенсійного фонду управління надходження доходів Фонду

ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 44 / 2004