ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
07.11.2007 N 403

Про регулювання грошово-кредитного ринку

Проаналізувавши динаміку макроекономічних і монетарних показників у січні - жовтні 2007 року, прогнозні тенденції щодо подальшого розвитку економіки та грошово-кредитного ринку, беручи до уваги певне посилення інфляційних процесів, з метою стримування інфляційного тиску та попередження накопичення ризиків виникнення дисбалансів у фінансовій сфері, відповідно до статті 25 Закону України "Про Національний банк України" (679-14) , Положення про процентну політику Національного банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18.08.2004 N 389 (z1092-04) , Положення про порядок формування обов'язкових резервів для банків України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 16.03.2006 N 91 (z0312-06) , Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. З 20 листопада 2007 року ввести до складу зобов'язань банків, які підлягають обов'язковому резервуванню в розмірі встановлених нормативів обов'язкового резервування, кошти, які залучені банками від банків-нерезидентів та фінансових організацій-нерезидентів. У зв'язку з цим унести до пункту 4 постанови Правління Національного банку України від 04.04.2006 N 130 "Про окремі питання регулювання грошово-кредитного ринку" такі зміни:
після цифр і слів "1617 мінус 1517 - (пасивне сальдо)" доповнити цифрами і словами "(1621 плюс 1622 плюс 1623 плюс 1624 мінус 1626) мінус (1521 плюс 1522 плюс 1523 плюс 1524 мінус 1526) - пасивне сальдо" та після цифр та слів "2655 (пасивний залишок)" доповнити цифрами і словами "2700 плюс 2701 мінус 2706 плюс 2707 - пасивне сальдо";
доповнити пункт абзацом четвертим такого змісту:
"Розрахунок запозичень та зобов'язань банку за групами рахунків 152, 162 і 270 здійснюється за коштами, залученими від банків-нерезидентів та фінансових організацій-нерезидентів".
2. Департаменту монетарної політики (Н.І. Гребеник):
під час визначення параметрів проведення активних операцій з підтримання ліквідності банків забезпечувати позитивний рівень відсоткових ставок рефінансування щодо рівня інфляції;
активізувати роботу щодо залучення коштів від банків, більш ефективно використовувати процентні ставки за депозитними сертифікатами Національного банку України;
довести зміст цієї постанови до відома Операційного, територіальних управлінь Національного банку України та банків України для використання в роботі.
3. Департаменту інформатизації (А.С. Савченко) унести відповідні зміни до програмного забезпечення щодо складання банками та територіальними управліннями Національного банку України статистичної звітності за формами N 381 "Довідка про залучені кошти та їх залишки на кореспондентському рахунку" (z0353-03) і N 381-А "Довідка про залучені кошти і стан перерахування коштів обов'язкових резервів на окремий рахунок у Національному банку України" (za353-03) .
4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на першого заступника Голови А.В. Шаповалова.
Голова
В.С.Стельмах