Народився я у 1930 році. Пережив окупацію. Після визволення села допомагав колгоспу — пас корів, телят, працював на фермі. Чи маю я право на одержання статусу учасника війни?

Порядок встановлення статусу учасника війни визначений Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та Типовим положенням про комісії для розгляду питань, пов'язаних із встановленням статусу учасника війни.

До учасників війни належати особи, які в період Великої Вітчизняної війни та війни з імперіалістичною Японією 1941 — 1945 pp. працювали у колгоспах, на підприємствах, в установах, організаціях, у народному господарстві та на відбудові об'єктів господарського і культурного призначення. Обов'язкова умова — наявність підтверджень такої роботи.

А якщо у вас з поважних причин немає документів, що підтверджують факт вашої роботи в період війни, статус учасника війни встановлюється комісією, порядок діяльності якої регламентує типове положення про зазначену комісію. Згідно з цим Положенням у разі відсутності у вас документів та інших прямих доказів у зв'язку з воєнними діями факт роботи в період війни підтверджується показаннями не менше двох свідків, які знають вас завдяки спільній роботі в колгоспі і мають про свою роботу документи, якими підтверджується ваша робота в колгоспі. Комісії працюють при органах соціального захисту населення, які безпосередньо ведуть облік та обслуговують ветеранів війни і розглядають документи по встановленню статусу учасника війни.

Отже, вам необхідно звернутись до комісії, яка прийматиме остаточне рішення про надання вам статусу учасника війни.

Матеріали підготував ВАСИЛЬ МОРОЗ, юрист

Інформаційно-довідкова газета ЮРИСТ КОНСУЛЬТУЄ 41 /2007