МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про рішення щодо скарги товариства з обмеженою відповідальністю "МДН-БУД"
Відповідно до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 N 921 (
921-2008-п)
(у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19.11.2008 N 1017 (
1017-2008-п)
) , наказу Міністерства економіки України від 14.04.2008 N 126 (
z0373-08)
"Про затвердження Порядку розгляду скарг, поданих учасниками до моменту укладення договору про закупівлю" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити висновок щодо розгляду скарги товариства з обмеженою відповідальністю "МДН-БУД" стосовно організації та здійснення Державним департаментом України з питань виконання покарань процедури закупівлі за державні кошти м'яса свіжого та замороженого: лот 1 - м'ясо свині 2 категорії заморожене - 500 т, лот 2 - м'ясо свині 2 категорії заморожене - 500 т, лот 3 - м'ясо яловиче 1 категорії заморожене - 500 т, лот 4 - м'ясо яловиче 1 категорії заморожене - 500 т (згідно з оголошенням N 27805 (ПХП) в інформаційному бюлетені "Вісник державних закупівель" N 37 (335) від 22.12.2008), що додається.
2. Відмовити товариству з обмеженою відповідальністю "МДН-БУД" у задоволенні скарги.
3. Державному департаменту України з питань виконання покарань продовжити процедуру закупівлі відповідно до вимог законодавства з урахуванням затвердженого висновку.
4. Департаменту державних закупівель довести цей наказ до відома товариства з обмеженою відповідальністю "МДН-БУД", Державного департаменту України з питань виконання покарань та Державного казначейства України протягом п'яти робочих днів з дня його прийняття.
Міністр економіки України
|
Б.М.Данилишин
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
економіки України
25.02.2009 N 162
ВИСНОВОК
щодо розгляду скарги товариства з обмеженою відповідальністю "МДН-БУД" стосовно організації та здійснення Державним департаментом України з питань виконання покарань процедури закупівлі за державні кошти м'яса свіжого та замороженого: лот 1 - м'ясо свині 2 категорії заморожене - 500 т, лот 2 - м'ясо свині 2 категорії заморожене - 500 т, лот 3 - м'ясо яловиче 1 категорії заморожене - 500 т, лот 4 - м'ясо яловиче 1 категорії заморожене - 500 т
За результатом розгляду скарги товариства з обмеженою відповідальністю "МДН-БУД" (далі - Скаржник) стосовно організації та здійснення Державним департаментом України з питань виконання покарань (далі - Замовник) процедури закупівлі за державні кошти м'яса свіжого та замороженого: лот 1 - м'ясо свині 2 категорії заморожене - 500 т, лот 2 - м'ясо свині 2 категорії заморожене - 500 т, лот 3 - м'ясо яловиче 1 категорії заморожене - 500 т, лот 4 - м'ясо яловиче 1 категорії заморожене - 500 т і на підставі наданих Скаржником та Замовником матеріалів, а також з урахуванням пояснень їх уповноважених представників установлено.
1. Згідно з пунктом 57 Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 N 921 (
921-2008-п)
(у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19.11.2008 N 1017 (
1017-2008-п)
) (далі - Положення), загальний строк проведення оцінки, порівняння та визначення переможця торгів не повинен перевищувати 30 робочих днів з дня розкриття тендерних пропозицій. Відповідно до пункту 65 Положення повідомлення про відміну торгів, а також визнання торгів такими, що не відбулися, надсилається замовником усім учасникам протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення. Згідно з поясненнями Замовника, наданими Мінекономіки в листі від 05.02.2009 N 22-80, на дату зупинення процедури закупівлі у зв'язку з отриманням скарги (лист Мінекономіки від 02.02.2009 N 3302-24/90) Замовник ще не приймав будь-яких рішень стосовно акцепту тендерних пропозицій, відміни торгів чи визнання їх такими, що не відбулися, тому Скаржник не отримав відповідного повідомлення.
2. Згідно з абзацом четвертим пункту 53 Положення (
921-2008-п)
під час розкриття тендерних пропозицій перевіряється наявність усіх необхідних документів, передбачених тендерною документацією, а також оголошується найменування та адреса кожного учасника, ціна кожної тендерної пропозиції. Відповідно до протоколу від 20.01.2009 N 1 про розкриття тендерних пропозицій (далі - протокол розкриття) у графі "Інформація про наявність та правильність оформлення всіх необхідних документів, передбачених тендерною документацією" Замовником зазначалась інформація стосовно документів учасників. При цьому зауваження з боку представника Скаржника у протоколі розкриття відсутні. Водночас Скаржник не довів та не надав доказів підміни чи несвоєчасного подання невистачаючих документів у складі тендерних пропозицій учасників, зокрема, документів, які підтверджують внесення тендерного забезпечення, що, на його думку, мало місце після розкриття тендерних пропозицій. Одночасно, Замовник надав Мінекономіки (лист від 12.02.2009 N 22-102) копії документів, які були подані учасниками процедури закупівлі в складі їх тендерних пропозицій, що підтверджують внесення учасниками тендерного забезпечення, а також витяг з реєстраційного рахунку Замовника, який підтверджує перерахування коштів на рахунок Замовника (як внесення учасниками тендерного забезпечення).
3. Відповідно до підпункту 4 пункту 9.3 тендерної документації на закупівлю м'яса свіжого та замороженого (м'ясо свинини 2 категорії заморожене та м'ясо яловичини 1 категорії заморожене), затвердженої рішенням тендерного комітету від 11.12.2008 (протокол N 89) (далі - тендерна документація), для підтвердження встановленої кваліфікаційної вимоги щодо досвіду у виконанні аналогічних договорів на постачання м'яса свіжого та замороженого вимагалися нотаріально завірені копії договорів з державними структурами за 2008 рік щодо постачання м'яса свіжого та замороженого, крім договорів, укладених раніше із Замовником, на постачання м'яса свіжого та замороженого. Водночас Скаржник не довів та не вказав, яким чином зазначена вимога призводить до дискримінації Скаржника, а також не надав документальних доказів.
4. Відповідно до пункту 12.1 тендерної документації способом (формою) надання тендерного забезпечення є перерахування коштів на рахунок Замовника. Підпунктом 7 пункту 2 Положення (
921-2008-п)
визначено, що тендерне забезпечення - надання учасником замовнику гарантій виконання своїх зобов'язань у зв'язку з поданням тендерної пропозиції, включаючи такі види забезпечення, як порука, гарантія, застава, завдаток. При цьому згідно із підпунктом 7 пункту 2 Положення перелік видів тендерного забезпечення не є вичерпним. Отже, зазначена вимога тендерної документації не суперечить нормам Положення.
Одночасно, згідно з протоколом розкриття в частині інформації про наявність і правильність оформлення всіх необхідних документів, передбачених тендерною документацією, Скаржником не подано, зокрема, документа, що підтверджує внесення тендерного забезпечення, оригіналу (або нотаріально завіреної копії) довідки Державної податкової інспекції, офіційних листів від виробників, "посвідчення про якість на товар, що пропонується".
Таким чином, Скаржником не доведено наявності з боку Замовника порушень установленого порядку проведення процедури закупівлі, які вплинули на об'єктивність вибору переможця або призвели до дискримінації Скаржника.
Відповідно до пунктів 89 і 90 Положення (
921-2008-п)
, пункту 11 Порядку розгляду скарг, поданих учасниками до моменту укладення договору про закупівлю, затвердженого наказом Мінекономіки від 14.04.2008 N 126 (
z0373-08)
, та з урахуванням зазначеного скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "МДН-БУД" не задоволено.
Директор департаменту
державних закупівель
|
В.А.Новик
|