НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ
від 12 червня 2015 року N 125
Відповідно до статті 21 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади", пункту 7 Положення про Національне агентство України з питань державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року N 500, пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 січня 2015 року N 30 "Питання оптимізації діяльності територіальних органів Національного агентства з питань державної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України" та наказу Нацдержслужби від 21 травня 2015 року N 98 "Про затвердження Положення про міжрегіональні управління Національного агентства України з питань державної служби в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 травня 2015 року за N 600/27045, наказую:
1. Затвердити Положення про Міжрегіональне управління Національного агентства України з питань державної служби у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій областях, що додається.
2. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
3. Цей наказ набирає чинності з дня набрання чинності наказом Нацдержслужби від 21 травня 2015 року N 98 "Про затвердження Положення про міжрегіональні управління Національного агентства України з питань державної служби в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі".
Голова |
К. О. Ващенко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Нацдержслужби
12 червня 2015 року N 125
1. Міжрегіональне управління Національного агентства України з питань державної служби у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій областях (далі - Управління) підпорядковується Національному агентству України з питань державної служби (далі - Нацдержслужба) та є його територіальним органом.
2. Управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України, постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції, законів України, актами Кабінету Міністрів України, дорученнями Прем'єр-міністра України, наказами Нацдержслужби, дорученнями керівництва Нацдержслужби, актами відповідних обласних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування та цим Положенням.
3. Основними завданнями Управління є:
1) реалізація державної політики у сфері державної служби на відповідній території;
2) внесення на розгляд Нацдержслужби пропозицій щодо формування державної політики у сфері державної служби та служби в органах місцевого самоврядування;
3) здійснення функціонального управління державною службою на відповідній території.
4. Управління відповідно до покладених на нього завдань:
1) узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його повноважень, готує та вносить Нацдержслужбі пропозиції щодо його вдосконалення;
2) організовує проведення функціонального обстеження місцевих органів виконавчої влади та вносить за його результатами Нацдержслужбі пропозиції щодо оптимізації їх повноважень та функцій, надає методично-консультаційну допомогу в проведенні такого обстеження територіальним органам центральних органів виконавчої влади;
3) здійснює разом із заінтересованими органами заходи щодо стимулювання державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування;
4) надає роз'яснення щодо застосування законодавства з питань державної служби та служби в органах місцевого самоврядування, які в разі потреби оприлюднюються у друкованих засобах масової інформації для врахування особами, на яких поширюється дія Законів України "Про державну службу" і "Про службу в органах місцевого самоврядування";
5) здійснює методичне та консультативне забезпечення діяльності кадрових служб місцевих державних адміністрацій, територіальних органів центральних органів виконавчої влади, а також органів місцевого самоврядування з питань служби в таких органах;
6) здійснює контроль за додержанням визначених законодавством про державну службу умов реалізації громадянами права на державну службу на відповідній території;
7) в межах повноважень, передбачених законом, проводить у державних органах перевірки стану дотримання вимог законодавства про державну службу і законодавства у сфері запобігання корупції, здійснює заходи щодо запобігання проявам корупції серед державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування;
8) за дорученням Голови Нацдержслужби проводить службові розслідування стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у разі надходження до Нацдержслужби доручення вищих посадових осіб України та Першого віце-прем'єр-міністра України або у разі безпосереднього звернення до Нацдержслужби такої особи з метою зняття безпідставних, на її думку, звинувачень або підозри, а також фактів порушення етики поведінки державного службовця;
9) вивчає та узагальнює пропозиції щодо потреб у підвищенні кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування з питань запобігання та протидії корупції на відповідній території;
10) бере участь у межах повноважень в організації та координації підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з питань європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва, соціального діалогу, а також у межах повноважень, передбачених законом, у здійсненні контролю за якістю навчання;
11) у межах повноважень вивчає та узагальнює інформацію щодо потреб у підготовці магістрів за спеціальностями галузі знань "Державне управління" за державним замовленням на відповідній території;
12) забезпечує у межах повноважень, передбачених законом, здійснення моніторингу та загального контролю за працевлаштуванням випускників, які навчалися за спеціальностями галузі знань "Державне управління" за державним замовленням на відповідній території;
13) бере участь у межах повноважень, передбачених законом, у реалізації проектів та виконанні програм у сфері вдосконалення державного управління та державної служби, в тому числі міжнародних, а також програм залучення міжнародної технічної допомоги на відповідній території;
14) вносить до Нацдержслужби пропозиції щодо вдосконалення форм державної статистичної звітності;
15) здійснює розгляд звернень громадян з питань, що належать до його компетенції, виявляє та усуває причини, що призводять до подання громадянами скарг;
16) здійснює інші повноваження на основі та на виконання Конституції та законів України, указів Президента України та постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України.
5. Управління з метою організації своєї діяльності:
1) забезпечує у межах повноважень здійснення заходів щодо запобігання корупції в Управлінні;
2) здійснює добір кадрів до Управління, формує кадровий резерв на відповідні посади, забезпечує підвищення кваліфікації державних службовців в Управлінні;
3) забезпечує ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів;
4) організовує планово-фінансову роботу, здійснює контроль за використанням фінансових і матеріальних ресурсів, забезпечує організацію і вдосконалення бухгалтерського обліку в установленому законодавством порядку;
5) забезпечує доступ до публічної інформації, що перебуває у його володінні;
6) забезпечує у межах своїх повноважень реалізацію державної політики стосовно захисту інформації з обмеженим доступом;
7) забезпечує у межах своїх повноважень виконання завдань з мобілізаційної підготовки та мобілізації;
8) організовує ведення діловодства та архівне зберігання документів відповідно до встановлених законодавством правил.
6. Управління має право:
1) залучати в установленому порядку до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань учених і фахівців, працівників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій (за погодженням з їх керівниками), представників громадянського суспільства;
2) одержувати в установленому законодавством порядку інформацію, документи і матеріали від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності та їх посадових осіб;
3) скликати наради, утворювати консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи і служби (ради, комісії, колегії, робочі групи), проводити конференції, семінари та інші заходи з питань, що належать до їх компетенції;
4) користуватися інформаційними базами даних державних органів, державною системою урядового зв'язку та іншими технічними засобами.
7. Управління під час виконання покладених на нього завдань взаємодіє з відповідними місцевими держадміністраціями, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями на відповідній території.
8. Управління у межах своїх повноважень видає накази організаційно-розпорядчого характеру.
Накази можуть бути скасовані Головою Нацдержслужби повністю чи в окремій частині.
9. Управління очолює начальник, який призначається на посаду за погодженням із головами відповідних місцевих державних адміністрацій, звільняється з посади Головою Нацдержслужби.
Начальник Управління має заступника (заступників), якого (яких) за його поданням призначає на посаду (посади) і звільняє з посади (посад) Голова Нацдержслужби.
10. Начальник Управління:
здійснює керівництво Управлінням, несе персональну відповідальність за організацію та результати його діяльності;
організовує та забезпечує виконання Управлінням Конституції та законів України, постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, доручень Прем'єр-міністра України, наказів Нацдержслужби, доручень Голови Нацдержслужби, його першого заступника та заступника, розпоряджень голови відповідної місцевої державної адміністрації;
вносить Голові Нацдержслужби пропозиції щодо визначення пріоритетів роботи Управління і шляхів виконання покладених на нього завдань;
подає на затвердження Голові Нацдержслужби плани роботи Управління, погоджені з головою відповідної місцевої державної адміністрації, організовує та контролює їх виконання, затверджує звіти про їх виконання;
забезпечує в установленому порядку дієву взаємодію з відповідними місцевими державними адміністраціями;
здійснює добір кадрів до Управління, формує кадровий резерв на відповідні посади;
організовує роботу з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників Управління;
призначає на посади та звільняє з посад державних службовців та працівників Управління, присвоює державним службовцям відповідні ранги, приймає рішення щодо їх заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності (крім своїх заступників);
порушує перед Головою Нацдержслужби питання про присвоєння рангів державних службовців своїм заступникам, а також щодо заохочення та притягнення їх до дисциплінарної відповідальності;
підписує накази Управління;
розподіляє обов'язки між своїми заступниками;
затверджує посадові інструкції працівників та положення про структурні підрозділи (у разі їх наявності);
здійснює інші повноваження відповідно до законодавства.
Начальник Управління підзвітний та підконтрольний Голові Нацдержслужби, а також головам місцевих державних адміністрацій з питань здійснення повноважень місцевих державних адміністрацій.
11. Управління утримується за рахунок державного бюджету.
Структуру, штатний розпис та кошторис Управління затверджує Голова Нацдержслужби.
12. Управління є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, рахунки в установах Казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.
____________