УГОДА

між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Сербія про співробітництво у сфері туризму

Дата вчинення:
06.06.2013
Дата затвердження Україною:
22.05.2019
Дата набрання чинності для України:
13.06.2013
Кабінет Міністрів України та Уряд Республіки Сербія, далі - "Сторони",
керуючись взаємним бажанням розвивати та зміцнювати співробітництво у сфері туризму між двома державами,
визнаючи важливість двосторонніх зв’язків у сфері туризму та розглядаючи їх як суттєвий фактор соціально-економічного розвитку, покращення взаєморозуміння та зміцнення дружніх відносин між народами двох держав,
з метою створення правової основи для подальшого розвитку туристичних обмінів між державами Сторін на принципах рівності та взаємної вигоди,
домовилися про таке:

Стаття 1

Сторони зміцнюватимуть і заохочуватимуть співробітництво у сфері туризму відповідно до законодавства держав Сторін, у тому числі цієї Угоди та інших міжнародних договорів, що є чинними для держав Сторін, а також в рамках міжнародних туристичних організацій.

Стаття 2

Сторони заохочуватимуть двосторонні туристичні обміни, сприятимуть розвитку співпраці та налагодженню прямих контактів між органами виконавчої влади у сфері туризму, туристичними операторами, іншими підприємствами та організаціями своїх держав, які займаються туристичною діяльністю.

Стаття 3

Сторони спільно з відповідними органами влади сприятимуть на взаємній основі спрощенню оформлення документів та інших формальностей, пов’язаних з пересуваннями туристів між двома державами, згідно з законодавством держав Сторін, у тому числі згідно з положеннями цієї Угоди.

Стаття 4

Сторони здійснюватимуть необхідні заходи по взаємному забезпеченню безпеки туристів, які подорожують до їх держави з держави іншої Сторони, відповідно до міжнародних стандартів.

Стаття 5

Сторони заохочуватимуть і підтримуватимуть обмін статистичною та іншою інформацією у сфері туризму, в тому числі:
- про законодавчі та нормативні акти у сфері туризму своїх держав;
- про туристичні ресурси своїх держав;
- про наукові дослідження у сфері туризму;
- про міжнародні документи, що стосуються інтересів іншої Сторони;
- довідковими та інформаційними матеріалами у сфері туризму.

Стаття 6

Сторони сприятимуть розбудові туристичної інфраструктури та матеріальної бази, здійсненню інвестицій у туристичну індустрію.

Стаття 7

Сторони вивчатимуть можливості розвитку співпраці за всіма напрямками діяльності, у тому числі в організації семінарів для представників органів виконавчої влади та спеціалістів у сфері туризму держав Сторін.

Стаття 8

Сторони обмінюватимуться прогресивним досвідом, новітніми технологіями індустрії туризму, надаватимуть одна одній консультаційні послуги, а також сприятимуть контактам і спільній діяльності організацій, що здійснюють дослідження у сфері туризму.

Стаття 9

З метою контролю за реалізацією цієї Угоди, аналізу діяльності, проведеної відповідно до положень цієї Угоди, оцінки результатів і стимулювання її впровадження, вироблення рекомендацій щодо активізації співробітництва між двома державами, Сторони створять Робочу групу з туризму в складі представників обох Сторін.
Періодичність і місце проведення засідань Робочої групи з туризму визначатимуться та узгоджуватимуться Сторонами. Керівники делегацій співголовуватимуть на засіданнях Робочої групи.

Стаття 10

Органами, відповідальними за виконання цієї Угоди, є:
- з Української Сторони: Міністерство інфраструктури України;
- з Сербської Сторони: Міністерство фінансів та економіки Республіки Сербія.

Стаття 11

За згодою Сторін до цієї Угоди можуть бути внесені зміни і доповнення, оформлені у вигляді протоколів, що становитимуть невід’ємну частину цієї Угоди та набиратимуть чинності з дати їх підписання.

Стаття 12

Усі спори, що виникають при тлумаченні або застосуванні цієї Угоди, вирішуються Сторонами шляхом консультацій та переговорів.

Стаття 13

Ця Угода набирає чинності з дати отримання дипломатичними каналами останнього повідомлення про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання нею чинності.
Ця Угода укладається на п’ять років із автоматичною пролонгацією на наступні п’ятирічні періоди, якщо жодна із Сторін не повідомить іншу в письмовій формі дипломатичними каналами про свій намір припинити її дію не пізніше, ніж за шість місяців до закінчення чергового періоду.
Вчинено в м. Белград, 6 червня 2013 року в двох примірниках, кожний українською, сербською та англійською мовами, при цьому всі тексти є автентичними.
У випадку розбіжностей при тлумаченні положень цієї Угоди переважну силу матиме текст англійською мовою.
За Кабінет Міністрів України
За Уряд Республіки Сербія
(підпис)
(підпис)