Угода

між Міністерством зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України та Міністерством зовнішніх економічних зв'язків Республіки Узбекистан про співробітництво

Міністерство зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України та Міністерство зовнішніх економічних зв'язків Республіки Узбекистан,
керуючись Угодою між Урядом України та Урядом Республіки Узбекистан про вільну торгівлю (860_003) від 29 грудня 1994 року,
надаючи велике значення зміцненню взаємних ділових зв'язків між Міністерством зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України та Міністерством зовнішніх економічних зв'язків Республіки Узбекистан,
підтверджуючи наміри сприяти переходу до ринкової економіки, керуючись при цьому намірами обох держав приєднатись до ГУТТ/СОТ,
домовились про наступне:

Стаття 1

Регулярно обмінюватись інформацією щодо національного законодавства, яке регулює зовнішньоекономічну діяльність, в тому числі по наступних напрямках:
- про тарифне та нетарифне регулювання;
- про податкову систему, в тому числі для іноземних фірм;
- про інвестиції, в тому числі іноземних держав і охороні іноземних інвестицій;
- про двосторонні угоди по режиму торгівлі з третіми країнами;
- про порядок здійснення платежів по торгових, неторгових та інших операціях;
- про власність;
- про підприємства та підприємницьку діяльність, в тому числі для фізичних та юридичних осіб третіх країн;
- про порядок розгляду господарських спорів;
- про співробітництво з міжнародними організаціями в галузі зовнішньоекономічної діяльності;
- про умови транзиту пасажирів і вантажів через територію кожної держави.

Стаття 2

Надавати на взаємній основі статистичну інформацію, загальний обсяг і номенклатуру зовнішньої торгівлі включно, та при необхідності з деяких питань зовнішньої торгівлі між Україною і Республікою Узбекистан з третіми країнами.

Стаття 3

Регулярно консультуватись з питань, що становлять взаємний інтерес, стосовно роботи по гармонізації тарифних та нетарифних методів регулювання зовнішньо-економічної діяльності, а також проводити інші заходи, які направлені на підвищення ефективності взаємної торгівлі.

Стаття 4

Обмінюватись досвідом роботи щодо питань зовнішньоекономічної діяльності, для чого за взаємною домовленістю проводити конференції та семінари.

Стаття 5

Проводити консультації з питань встановлення контактів і проведення переговорів про членство в міжнародних економічних організаціях (МВФ, МБРР, СОТ та інших), а також при участі в розробці міжнародними організаціями міжнародних договорів і угод.

Стаття 6

Міністерство зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України буде сприяти співробітництву з питань підготовки, підвищення кваліфікації і перепідготовки спеціалістів для Республіки Узбекистан в галузі зовнішньої торгівлі в підвідомчих вищих навчальних закладах на взаємовигідній договірній основі.

Стаття 7

Для реалізації мети цієї Угоди та вироблення рекомендацій по удосконаленню зовнішньоекономічних відносин між двома країнами заснувати підкомісії з торгово-економічних питань в рамках Міжурядової спільної українсько-узбецької Комісії з питань торгово-економічного та науково-технічного співробітництва.

Стаття 8

В разі необхідності до цієї Угоди можуть бути внесені за взаємною згодою зміни або доповнення.

Стаття 9

Ця Угода набуває чинності з дати її підписання і залишатиметься чинною протягом 3 місяців з дати, коли одне з міністерств надішле письмове повідомлення про намір припинити її дію.
Вчинено в м. ______ 1996 року в двох справжніх примірниках, кожний українською, узбецькою та російською мовами, причому всі тексти є рівноавтентичними.
Для мети тлумачення положень цієї Угоди текст російською мовою має переважну силу.
 За Міністерство зовнішніх               За Міністерство зовнішніх
 економічних зв'язків                    економічних зв'язків
 і торгівлі України                      Республіки Узбекистан
 (підпис)                                (підпис)